SONBAHARIN MELANKOLİSİNDEN NASIL KURTULURUZ? – YAZAR: Sevde Kır

SONBAHARIN MELANKOLİSİNDEN NASIL KURTULURUZ? – YAZAR: Sevde Kır

Hedef Avm’den herkese merhaba,

Soğuk havanın kendisini yavaştan hissettirdiği, kışlıkların dolaplarda yerini almak için göz kırptığı, kuruyan yaprakların yere kavuşmasıyla muazzam görsel şenliğin yaşandığı sonbahar mevsimine giriş yaptık. Tabi bu görsel şölenin yanında bir de meşhur sonbaharın melankonisinin girdabına girmekten nasıl kurtuluruz sorusu var.

Daha çok hanımların yaşadığı bir melankoli olan sonbaharda hafif bir hüzün havası vardır. Kıyafetlerimizden konuşmamıza hatta yemek seçimlerimize kadar etkisi altına alır bu buruk romantizm havası bizi ve tadımızı bir tık kaçırmaktadır. İşte bu acımsı tadı bırakan havayı dağıtmakta tabi ki bizlerin elinde.

Sonbahara en çok toprak ve yeşil tonlarının yakıştığı düşünülürse (ki her sene renk trendleri değişse de starlar hep bu 2 renklerdir) tercihlerimizi buna göre yapmalıyız. Tabi herkes bu tonların heveslisi değildir, uçuk kaçık veya daha soğuk tonların sevdalıları da oldukça yoğundur.

Soğuğun etkisi altına aldığı bizler sığınacak sıcacık köşelere koşarız. Dışarıda üşüdükten sonra ısınacak yer veya materyaller ararız. İşte burada imdadımıza battaniyeler – ısıtıcılar – çay/kahve makineleri yetişir. Hem ihtiyaç hem günlük kullanımımız olan bu ürünlerin de kendi içinde birçok çeşidi vardır. Renkleri, modelleri, özellikleri, kullanım amaçları gibi kategorize edilmektedir. Kullanıcı olarak yelpazesi bu denli geniş ürünleri seçmekte zorlanabiliriz. Burada seçimlerinizi kolaylaştıracak seçenekler ve alanında uzman satış danışmanlarıyla Hedef Avm sizi karşılamaktadır.

BATTANİYELERCE

Yumuşacık dokusu, üzerimize aldığımızda bizi tüm varlığıyla sarmalaması, içimizi hemencecik ısıtmasıyla meşhur bu ürün hem sonbahar hem kış aylarının vazgeçilmezidir. Tek kişilik - çift kişilik – bebek battaniyesi seçenekleriyle bize sunulan modelleriyle başımızı döndürmektedir. Soğukta evimize gelip üzerimize aldığımız battaniyeyle film/dizi keyfi tamamlanır ya da dışarıda gittiğimiz bir mekânda soğuktan titrerken yardımımıza bu battaniyeler yetişir. Omuzumuza almamızla sakinleşir ve sohbete daha sıcak devam ederiz. (:

Şahsi olarak kullanacağımız battaniyelerde kullanışlılığı önemlidir ama renk seçimi de bir o kadar önceliklidir. Eğer mobilyalarınız açık tonlardaysa zıt bir koyu ton seçseniz bile sırıtmayacaktır. Ama mobilyalar koyu ve battaniye seçiminiz de koyu olacaksa bu görsel olarak sizi biraz boğabilir.

Pastel renkler her zaman sizi rahatlatacaktır. Bitki veya hayvan figürlerinin olduğu battaniyeler görsel keyif verirken pötikare veya kaz ayaklı modeller daha standarta kaçmaktadır.

KİTAPLARA SIĞINMAK

Kitap okuma alışkanlığı nasıl ki genel kültürü geliştiriyorsa strese iyi geldiği de kanıtlanmıştır. Ruhumuzun ihtiyacı olan sakinlik ve dinginliğin ilacı olan kitaplar özellikle kış aylarında popülerliğini arttırmaktadır.
Belki yorgun belki bunaltıcı bir günün ardından, merakla satın veya ödünç aldığımız kitabımızın sayfalarına gömülmek en iyi terapilerdendir. Kitabın bizi alıp götüren cümlelerinde kaybolurken biraz da hayallere dalmak müthiş keyif vericidir, bilen bilir.

Havanın soğukluğunu battaniyemizle hafifletirken bir yandan kitabımızı okuyupdiğer yandan çayımızı/kahvemizi de yudum yudum içmek bu anın kalitesini arttıracaktır.
Burada size bu ihtiyacınızı da karşılayabileceğiniz çay/kahve makinelerinin çeşitleriyle biz eşlik ediyor olacağız. (: