KOLTUK TAKIMI DEĞİL EVİMİZİN MİHENK TAŞI YAZAR:AYÇA GÜL

aycagulkoltuktakımı

KOLTUK TAKIMI DEĞİL EVİMİZİN MİHENK TAŞI

 

 Koltuk takımları yaşam alanlarındaki en önemli mobilyalar arasındadır. Evlerde en fazla zaman geçirdiğimiz odalardan olan salonlar ve oturma odalarının vazgeçilmezi mobilyalarıdır. Salon, oturma odası veya diğer yaşam alanları için koltuk takımı alırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır.

🔥Koltuk Tarzı🔥

Salon ve oturma odalarının dekorasyonunda koltuk takımının rolü oldukça önemlidir. Koltuk  takımının tarzına ve  modeline uygun olarak diğer eşyalar alınarak dekorasyon tamamlanmaktadır. Salon ve oturma odanızda istediğiniz tarzı oluşturmak için öncelikle o tarzda koltuk takımı almalısınız.

Salonunuzun özelliklerine, sizin zevkinize veya kullanım ihtiyaçlarınıza göre köşe koltuk takımı, klasik koltuk takımı ,L koltuk takımı seçiminde bulunabilirsiniz. Bu seçimler tamamen sizin tarzınızı ve hitabınızı sunacaktır.

 

🔥Renk Seçimi🔥

Koltuk alırken renk seçimi oldukça önemli hususlardır. Her dönemin moda koltuk renkleri bulunduğu gibi sizlerin beğendiği renklerde de koltuklar üretilmektedir. Evinizin dekorasyonuna uygun olarak renk seçiminde bulunacağınız gibi evinizin ve sizin ihtiyaçlarınıza uygun renk seçiminde bulunmanız gereklidir. Özellikle çocuklu ailelerin koltuklarının lekelenmeye yatkın olduğu unutulmamalı ve çok açık renklere karşı temkinli davranılmalıdır. Dar alanlar için koltuk rengi seçerken de odanın ışık alma durumuna da bağlı olarak koyu renklerin ortamı daha dar gösterebileceği unutulmamalıdır.